Time manažment – ako ho zvládnuť?

Time manažment…

Všetci to veľmi dobre poznáme. Každý jeden z nás bojuje neúprosne s časom. Čas však nemusí byť vyslovene náš nepriateľ, pokiaľ si ho vieme správne zadefinovať a dať priority našim úlohám.
Platí to ako v súkromí, tak aj v práci. Mnohí z nás sa pýtajú, ako je možné, že vrcholový manažment zvláda viac úloh naraz a ešte aj s úsmevom na tvári? Moja odpoveď je jednoznačná – snažia sa správne si manažovať svoj čas. Títo úspešní ľudia si dokážu nastaviť úlohy, stanoviť si priority a predovšetkým si plánujú svoj čas vopred.

time manažment

Techník na zvládnutie Time manažmentu je mnoho, napríklad:

Úprimne povedané, každému vyhovuje niečo iné. Ak Vám nevyhovuje papier a pero, skúste aplikácie ako: Trello, Toogle, Any.do, RescueTime, To Do List.

S využitím správnych techník sa každý z nás dokáže dopracovať k efektívnejšiemu hospodáreniu s časom. Všetky techniky je dobré si vyskúšať, iba tak zistíte, ktorá je pre Vás tá pravá.
Ako vo všetkom v živote, aj tu platí jedno zásadné a zlaté pravidlo: „Techniku treba cvičiť, cvičiť, cvičiť“! S time manažmentom je najlepšie začať ihneď.
Ak ste pevne rozhodnutý a práve čas je Vašou prekážkou v dosahovaní cieľov, potom ste na správnej ceste. Na konci dňa si vždy zrekapitulujte, čo sa Vám podarilo a čo naopak nie. Plánujte si úlohy vopred, len tak viete byť úspešný. Pokiaľ sa Vaše plány narušia , sami musíte vedieť vyhodnotiť ktoré povinnosti sú neodkladné a ktoré naopak počkajú. Niekedy je vhodné a potrebné povedať  NIE. Nájdite si svoj spôsob, ako pracovať menej a s maximálnou efektivitou. Sústreďte sa v práci na to najdôležitejšie – len tak budete dosahovať výsledky, z ktorými budete spokojný Vy a v neposlednom rade aj Váš zamestnávateľ.

Celý TIME MANAŽMENT je najmä o SEBADISCIPLÍNE a nastavení svojho vnútorného systému. Pokiaľ ho nemáte, je načase si ho vybudovať. Chcete byť úspešný? Trénujte a inšpirujte sa!

 

Ponuku práce si môžete pozrieť TU.

Zdieľať:
Facebook LinkedIn
Instagram
19. augusta 2022 | Ivana Hricová

Kontaktujte nás

    Vaše osobné údaje spracúvame za účelom vybavenia Vašej požiadavky. Viac informácií nájdete v zásadách ochrany osobných údajov.