Talent Solutions – bývalé Adecco Slovakia

Ako sa podľa Vás vyvíja Vaše odvetvie a ako je Vaša spoločnosť schopná prispôsobiť sa týmto zmenám?

 

Naše odvetvie bude viac založené na HR technológiách a tradičný spôsob náboru sa bude meniť rýchlejšie a Talent Solutions ako spoločnosť bude v týchto zmenách lídrom, ktorý povedie náborový trh do novej éry náboru a stanoví nové štandardy. Jedna z dcérskych spoločností v rámci našej skupiny investovala milióny do náborovej aplikácie riadenej umelou inteligenciou a tie vytvoria nové príležitosti.

 

Prečo ste sa rozhodli stať 100 % vlastníkom bývalej spoločnosti Adecco Slovakia ?

 

Spoločnosť Adecco nám ponúkla možnosť získať zvyšné akcie. Medzinárodná skupina Adecco je skvelým partnerom, je poprednou personálnou agentúrou na svete a my s ňou budeme spolupracovať aj naďalej.

 

Prečo sa po viac ako desiatich rokoch úspešného podnikania pod názvom Adecco Slovakia zmenil názov a prečo práve teraz? Aké zmeny prinesie rebranding?

 

Názov sme zmenili, pretože spoločnosť Adecco už nie je jej akcionárom. Rozhodli sme sa zmeniť názov na Talent Solutions, pretože to je presne to, čo ako spoločnosť robíme – hľadáme riešenia na získanie talentov pre našich klientov. Názov presne vysvetľuje, v čom vynikáme. Ďalej slovo Solutions odkazuje aj na pokročilé technologické riešenia v oblasti náboru, ktoré zavádzame a uplatňujeme.

 

Môžete uviesť nejaké nedávne inovácie alebo technologické pokroky, ktoré Vaša spoločnosť prijala, aby si udržala konkurencieschopnosť alebo zlepšila svoju ponuku?

 

V súčasnosti sme použili 2 najmodernejšie aplikácie na nábor zamestnancov: New TalentBase a STAA. Ďalej spustíme pracovný portál novej generácie, ktorý bude slúžiť tak uchádzačom o zamestnanie, ako aj spoločnostiam. Dcérska spoločnosť z našej skupiny investovala milióny do týchto aplikácií, ktoré sú skutočne riešeniami novej generácie.

 

Aké sú plány Vašej spoločnosti do budúcnosti?

 

Naším cieľom je byť vedúcou silou v oblasti náboru zamestnancov vo všetkých krajinách, v ktorých pôsobíme. Vedúce postavenie v oblasti personálnych technológií, vedúce postavenie v oblasti nášho prístupu k uchádzačom, klientom a kolegom, vedúce postavenie v oblasti inovácií v oblasti ľudských zdrojov. Pevne veríme v silu toho, že máme najlepšie HR technológie, sme inovatívni v oblasti HR riešení a máme úplne Help Driven prístup: to je náš vzorec úspechu, ktorý nás posunie vpred na trhoch, na ktorých pôsobíme.

 

Môžete sa podeliť o informácie o Vašom štýle vedenia a o tíme, ktorý je hnacou silou úspechu Vašej spoločnosti?

 

Dávame rozhodovacie právomoci všetkým našim kolegom, ktorí sa stretávajú s klientmi a kandidátmi. To znamená, že každý človek v našej spoločnosti môže rozhodovať sám za seba. Keď sú naši ľudia u klienta, môžu sa rozhodovať na mieste. Nemusia žiadať o povolenie svojho nadriadeného, ktorý potrebuje povolenie od svojho manažéra atď. To isté platí aj pre kandidátov. Naši personalisti môžu robiť rozhodnutia na mieste. To znamená, že naši kolegovia majú zmysluplnejšie naplnenú prácu, viac sa realizujú a naši klienti sú lepšie obslúžení, pretože majú okamžité odpovede a riešenia. Ďalej máme v našej spoločnosti mantru: Vždy hovoríme áno“… čo znamená, že všetci by sme mali vždy nájsť skvelé riešenie pre našich klientov a našich kandidátov… hovoriť áno znamená v našej spoločnosti: vždy nájsť správne riešenie….aby sme pomohli našim kandidátom a klientom tak, ako chcú.

 

Čo by ste poradili začínajúcim podnikateľom, ktorí chcú dosiahnuť taký úspech ako Vaša spoločnosť?

 

Máme skvelú spoluprácu s Recruitment Entrepreneur CEE BV. Ide o súkromnú kapitálovú spoločnosť, ktorá pomáha začínajúcim podnikateľom založiť svoju personálnu agentúru spolu s RE a pomáha s financovaním, stratégiou, back office a všetkým, čo by nový podnikateľ mohol potrebovať. Ak by niekto chcel založiť svoju agentúru, môžem mu vrelo odporučiť, aby sa obrátil na ľudí z Recruitment Entrepreneur, pretože majú úspešný recept, ako rýchlo zväčšiť a zväčšiť svoju agentúru.

 

Zdieľať:
Facebook LinkedIn
Instagram
14. novembra 2023 | Gerard Koolen, majiteľ spoločnosti Talent Solutions

Kontaktujte nás

    Vaše osobné údaje spracúvame za účelom vybavenia Vašej požiadavky. Viac informácií nájdete v zásadách ochrany osobných údajov.