SSC sektor a trendy v roku 2022

SSC sektor – aké zmeny očakávame v SSC sektore v roku 2022 a na čo by mali myslieť zamestnávatelia?

Akútny nedostatok pracovnej sily v SSC sektore nie je novinkou ani v tomto roku, a to najmä z hľadiska pozícií s jazykovými kombináciami, kde dopyt prevyšuje ponuku. Prvým krokom zamestnávateľa, ideálne v spolupráci s personálnou agentúrou, je analýza trhu práce a atraktivity zamestnávateľa na trhu pre kandidátov. V dnešnej veľmi dynamickej dobe sa nemôžme spoliehať na informácie z trhu, ktoré sú staršie ako 45 dní. My v Talent Solutions Slovensko disponujeme najaktuálnejšími informáciami z trhu.

Zvyšovanie platov očakávame aj v SSC sektore

V roku 2022 jednoznačne očakávame celoplošné navyšovanie platov naprieč rôznymi odvetviami, a rovnako tak aj v SSC sektore. V súčasnosti zamestnávajú spoločnosti na Slovensku v tomto sektore viac ako 35 000 ľudí a medziročne ich počet narastá v priemere o 3,5%.

Nedostatok ľudí a paradoxne samotná rekordná inflácia totiž zvyšuje cenu pracovnej sily. Prichádzajú k nám pravidelne noví investori, ktorí majú požiadavky na stovky nových zamestnancov v priebehu tohto roka. Preto bude potrebné a nebude výnimkou navyšovanie platov aj mimo štandardných termínov, akými sú koniec kalendárneho roka alebo koniec fiškálneho roka.

Pandémia posunula štandardy zamestnancov na inú úroveň

V prípade nedostatku zamestnancov jednoznačne odporúčam zamestnávateľom prehodnotiť nasledovné:

  • zamestnávanie na skrátený úväzok 4 alebo 6 hodín,
  • zamestnávanie brigádnikov aj na zodpovednejšie pracovné pozície
  • väčšiu flexibilitu v ponúkaní a kombinovaní home office, hybridnej práce a nutnosti pracovať z kancelárie
  • v neposlednom rade aj možnosti zamestnávania cudzincov.

Doba, kedy sa zamestnanci prispôsobovali zamestnávateľom je už dávno za nami. Ak chceme mať tých najlepších a najviac, musíme sa naučiť hľadať a implementovať aj náročné riešenia. A možno čoskoro budeme mať 4-dňový pracovný týždeň ako štandard.

Tu nájdete všetky voľné pracovné pozície.

Zdieľať:
Facebook LinkedIn
Instagram
28. februára 2022 | Martin Hlavatý

Kontaktujte nás

    Vaše osobné údaje spracúvame za účelom vybavenia Vašej požiadavky. Viac informácií nájdete v zásadách ochrany osobných údajov.