Personálna agentúra – využite pomoc pri hľadaní práce

Personálna agentúra – prinášame Vám pár dôvodov, prečo by ste mali pri hľadaní práce o pomoc požiadať práve personálnu agentúru.

Rýchlejšie sa zorientujete vo svete práce.

V dnešnej dobe kde ponuka práce prevyšuje počet potenciálnych kandidátov a hovoríme teda o trhu zamestnancov – je dobré vedieť si správne vybrať. Pracovné ponuky na nás „útočia“ z každého média, sme priamo oslovovaní, prípadne nie sme na 100% spokojní v súčasnom zamestnaní a zvažujeme zmenu. Ako sa najlepšie zorientovať v mori pracovných ponúk a ako odhaliť či firma nesľubuje viac, ako v realite ponúka? V tomto prípade môže pomôcť, ak využijete spoluprácu s personálnou agentúrou. Pridaná hodnota personálnej agentúry pre kandidáta by mala spočívať v tom, že mu má ponúknuť lepšiu šancu zamestnať sa a vybrať preňho toho najlepšieho zamestnávateľa.

Skúsení konzultanti tu budú pre Vás počas celého náborového procesu.

Konzultanti majú k dispozícii omnoho viac informácii, ako sa vie uchádzač dozvedieť z voľne dostupných zdrojov. Taktiež, v niektorých prípadoch, agentúry ponúkajú exkluzívne pozície, ku ktorým sa inou cestou nedostanete. Po pohovore s uchádzačom konzultant oslovuje kandidáta s relevantnými ponukami, ktoré spĺňajú jeho požiadavky/zodpovedajú jeho profilu, ako aj zohľadňuje naše poznatky o kultúre/vízii spoločnosti s predstavou kandidáta. Pripravuje uchádzača na pracovný pohovor u klienta, a teda takýto kandidát by v porovnaní s kandidátom, ktorý sa hlási „priamo“  – mal mať výhodu, pretože vie, čo ho čaká. Konzultanti kandidátovi poradia, ako vylepšiť svoju celkovú prezentáciu a ako vhodne formulovať odpovede na otázky, či na čo si dávať pozor.

 

Konzultant navyše asistuje pri získavaní spätnej väzby od klienta, prípadne pomáha pri negociácii finálnej ponuky.

Pridaná hodnota pre kandidáta v kocke: ⇓

personálna agentúra

⇒ Profesionálne spoločnosti si za túto službu od kandidátov neúčtujú žiadne poplatky, ako aj nemá tento proces žiadny vplyv na budúcu mzdu kandidáta.

VŠETKY PRACOVNÉ PONUKY nájdete tu.

 

Zdieľať:
Facebook LinkedIn
Instagram
19. júla 2022 | Talent Solutions Slovakia

Kontaktujte nás

    Vaše osobné údaje spracúvame za účelom vybavenia Vašej požiadavky. Viac informácií nájdete v zásadách ochrany osobných údajov.