Výhody práce na nočné zmeny

Výhody práce na nočné zmeny

Tento typ pracovného času je v niektorých prípadoch vnímaný ako ten menej preferovaný. Je to ale skutočne tak? Má práca v nočných hodinách len negatíva? Alebo naopak, môže Vám priniesť viacero pozitív? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Môžeme sa na to pozrieť napríklad z praktického pohľadu – z hľadiska dochádzky, resp. absentizmu zamestnanca. Vieme predsa, že úradné či ordinačné hodiny v daných inštitúciách sú mnohokrát časovo obmedzené. Ak však pracujete na zmeny a pred Vami je večerná či nočná zmena, administratívne záležitosti či lekára si počas dňa môžete pokojne vybaviť. A to bez potreby potvrdenia o neprítomnosti na pracovisku.

VÝHODY PRÁCE NA NOČNÉ ZMENY

Na druhej strane, sú typy ľudí, ktorí nočnú prácu vyslovene vyhľadávajú. To znamená, že sa cítia produktívnejší práve v noci, alebo si jednoducho radi dlhšie pospia 😊. Niektorí zamestnanci uvádzajú, že nočné zmeny im vyhovujú aj kvôli celkom pokojnému pracovnému prostrediu, než je to počas dňa – kedy sa vo firme nachádza oveľa väčší počet zamestnancov.

A predsa pre Vás máme ďalší benefit – príplatky! Tieto bonusy ku základnej mzde Vám vyplývajú zo zákona a sú riadne vyplácané – príplatky za prácu vo večerných aj nočných hodinách. Pri niektorých pozíciách si tak viete privyrobiť od 25 do 38% z minimálnej mzdy za hodinu.

Či už ste sa našli v jednej, alebo druhej skupine možností, ako vnímať prácu v noci – radi Vás pri výbere tejto zmennosti povzbudíme! Môžete sa uchádzať o jednu z našich pozícií, ktorá má pracovný čas nastavený v poobedných, večerných, aj nočných hodinách. Dostupná je rovno v dvoch mestách: Bratislava a Košice.

Našim zámerom je nájsť pre ľudí pracovnú pozíciu, ktorá bude najviac vyhovovať ich schopnostiam a potrebám.

Držíme vám palce!

Zdieľať:
Facebook LinkedIn
Instagram
9. marca 2023 | „Mgr. Monika Görcsösová, Košice – Project Recruitment Lead and Coordinator“

Kontaktujte nás

    Vaše osobné údaje spracúvame za účelom vybavenia Vašej požiadavky. Viac informácií nájdete v zásadách ochrany osobných údajov.