Video-pohovor – súčasť moderného hiringu

Zaujíma Vás, čo všetko stojí za čoraz vyhľadávanejšou súčasťou moderného hiringu – video-pohovorom? Možno sú očakávania rôzne, a práve preto pre Vás uvádzame v nasledujúcom článku zhrnutie hlavných bodov.

Prečo sa video-pohovory uskutočňujú?

Forma video-pohovoru sa môže poňať viacerými spôsobmi. Vo všeobecnosti je to veľakrát akási forma pred-výberu a môže vyzerať napríklad aj nasledovne. Od spoločnosti obdržíte pozvánku s kliknutím na odkaz, po otvorení ktorého Vás na webe bude čakať už niekoľko vopred nahratých videí zamestnancami danej spoločnosti. Zvyčajne sú videá natočené tak, aby sa na konci vyskytla otázka súvisiaca s pracovnou pozíciou, na ktorú sa hlásite. V takomto prípade je Vašou úlohou odpovedať na videá rovnakou formou – nahrať krátku, ale výstižnú odpoveď na danú otázku. Zvyčajne máte niekoľko sekúnd na prípravu, ako lepšie však bude pôsobiť Vaše autentické odpovedanie. Nie je potrebné si odpoveď nacvičovať, pretože môžete pôsobiť strojene. Odporúčame si skôr v hlave pripraviť akúsi osnovu a body, ku ktorým sa chcete vyjadriť – a pri odpovedi sa ich držať.

video-pohovor

Druhým spôsobom môže byť video-pohovor uskutočnený ako náhrada „offline“ pohovoru. To znamená, že si so spoločnosťou dohodnete termín pohovoru, na ktorý sa v daný deň pripojíte. Platformy môžu byť rôzne – tými najčastejšími sú Zoom, MS Teams či Webex. Nasleduje rozhovor takmer identický s tým, kedy ste prítomný fyzicky – rozdielom je, že Vás potenciálny zamestnávateľ vidí len do pol pása 😊. Netreba však podceniť ani túto situáciu – aj na online pohovor sa treba náležite pripraviť. Obliecť si formálne oblečenie a byť upravený je rovnako dôležité aj v online priestore. Ďalšia štruktúra pohovoru je už na každom manažérovi, pre Vás je však dôležité byť autentickým a v odpovediach na otázky úprimným.

Či už sa stretnete s prvým alebo druhým spôsobom výberového procesu, držíme Vám palce a pre ďalšie konzultovanie sme Vám k dispozícií.

Zdieľať:
Facebook LinkedIn
Instagram
10. februára 2023 | Monika Görcsösová

Kontaktujte nás

    Vaše osobné údaje spracúvame za účelom vybavenia Vašej požiadavky. Viac informácií nájdete v zásadách ochrany osobných údajov.