Únava v práci? Takto sa jej ubránite

Únave zbohom! Prečo je dôležité mať denne po práci program?

  • Aktivita, činnosť, stretnutie s priateľmi. Čokoľvek.

Mať naplánovaný voľný čas je dôležitou súčasťou pre spokojný život ako v práci, tak v súkromí. Keď ste v práci, vždy sa tešíte na voľný čas, na niečo príjemné, na miesto, ktoré uvidíte, na svojich priateľov. Neobmedzené množstvo možností. Toľko podujatí, diskusií, toľko kultúrnych aktivít. Obyčajná prechádzka je úžasný program, kedy si užívate, čo vidíte – je to maximálne nabitie sa energiou. Neriešite nič, skutočne len to, čo vidíte.

  • Verte, je iné baviť sa s ľuďmi bez plánov a s plánmi.

Tí, ktorí majú jediný plán a to prísť domov z práce a napríklad spať a takto fungujú bežne s domnením, že to je ideálny život a to im stačí – je to v poriadku. Ale je to tak trochu škoda voľného času a života každého – celkom premárnený čas. Je toľko pekných miest, podnikov, kaviarní, toľko podujatí, ktoré ľudí môžu obohatiť a nabiť energiou…

únava

  • Tí, čo majú plány sú spokojnejší, pretože aj práve program robí človeka šťastným.

Je to proces, na ktorý sa človek teší, aj keď sa možno nie vždy niekomu chce, práve vtedy je dôležité ísť a prebiť tú nazvime to nechuť, ospalosť, lenivosť. Je osvedčené, že aj keď je človek unavený, a predsa len niekde ide, niečo zažije, je spokojný, lebo žije. A nabíja sa tým, čo vidí, čo zažije.

Voľný čas je veľmi vzácny, nikto nebudeme žiť večne. Nevieme, čo nás čaká o pár rokov, či budeme zdraví. Preto čas, ktorý žijeme – by mal stáť za to, mali by sme robiť všetko to, čo chceme. Aj keď nechceme, možno sa nám to zapáči a chcieť budeme. Samozrejme alkohol a drogy k tomuto životnému štýlu nepatria, týmto ľuďom už nepomôže nič, keď si nenašli vlastnú cestu na to, ako viesť spokojný život a cítiť sa dobre.

Väčšinou tento fakt pochopia ľudia, ktorí mali málo času pre seba, alebo možno tí, ktorí si uvedomia, že napriek tomu, že stále spia, oddýchnutejší sa necítia. Každopádne, dôležité je, aby si každý našiel svoj vlastný spôsob. Človek, ktorý chce niečo zmeniť a skúša, kým sa nepodarí, tak zmení. To je jasná vec. Ten, čo chce málo, skúša málo a možno sa to nepodarí. Ten čo chce viac ako málo, skúša viac, ale nechá sa odradiť.  Ten, čo chce veľmi, skúša aj napriek neúspechom možné aj nemožné, až kým nenájde tú správnu, lebo chce. Tak to má byť. 

Ľudí dokážu nabiť energiou zážitky, nové miesta, nové obzory, informácie, noví ľudia, známi, priatelia, čokoľvek mimo domova.

Je škoda nežiť naplno a nevážiť si svoj vzácny čas, ktorý máme. Človek, ktorý takto žije netvrdíme, že nebýva unavený nikdy. Ale vie, čo s únavou robiť. A najmä žije naplno svoj vzácny čas, ktorý uteká rýchlejšie, ako by sme si mnohí priali.

únava v práci čo robiť

Zdieľať:
Facebook LinkedIn
Instagram
31. marca 2023 | Natália Sadloňová, Marketing Specialist

Kontaktujte nás

    Vaše osobné údaje spracúvame za účelom vybavenia Vašej požiadavky. Viac informácií nájdete v zásadách ochrany osobných údajov.