Nevieš, čo chceš robiť?

Nevieš, čo chceš v živote robiť?

Ak stále nepoznáš jednoznačnú odpoveď na túto otázku, zachovaj  kľud, nie si sám. Existuje mnoho úspešných ľudí, ktorí až v neskoršom veku zistili, na čo sú stvorení a čím by sa v živote chceli zaoberať.

 

Prečítať si môžeš nasledujúce kroky, ktoré Ti pomôžu nájsť cestu k vysnívanej kariére

 

 • Podstatné je zistiť, v čom si dobrý/á.
 • Polož si otázky: Pri akých činnostiach sa cítiš veľmi dobre? Pozeranie Netflixu a posedenie s kamošmi tentokrát nerátajme.
 • Pri akej aktivite strácaš pojem o čase?
 • Aké aktivity vykonávaš vo svojom voľnom čase? Prečo tieto aktivity vykonávaš?
 • Čo naopak robiť nechceš/odmietaš?
 • Ktoré predmety v škole Ťa bavili najviac?

 

V práci za svoj život strávime v priemere až 100 000 hodín. Preto je dôležité, aby si si našiel prácu, ktorá Ťa bude skutočne baviť.

 

Nevieš, čo chceš robiť

 

O čom vieš rozprávať celé hodiny?

 

 • Sú témy, ktoré jednoducho miluješ. Varenie jedla, hry, tanec, cestovanie…

 

 • Ak rád cestuješ a rád o cestovaní rozprávaš, prečo si napríklad nezaložiť travel blog? Je to trendy a môžeš mať kariéru ako freelancer.

 

 • Máš skvelý nápad, ktorý však je zatiaľ len nápadom? Nezdá sa ten nápad skvelý len Tebe? Si presvedčený/á, že by bol prínosný a život zjednodušujúci pre ľudstvo? Tak na čo čakáš? Zrejme to nemyslíš vážne, keď ti to nestojí za tú cestu námahy.

 

 • Spýtaj sa svojich známych. Čo ostatní na tebe spozorovali, že Ťa baví? Kedy mali dojem, že si pre niečo zapálený? Nevieš? Zisti to od nich. Častokrát máme tendenciu podceňovať sa a kvôli tomu prehliadnuť, na čo máme talent. Preto je vždy dobré spýtať sa niekoho iného. Niekedy druhí ľudia vedia odpozorovať veci lepšie ako Ty sám/sama. Keď získaš pohľad na seba z viacerých uhlov, môže Ti to pomôcť.

 

Priemerný Slovák za život vystrieda tri až štyri zamestnania. Stále viac a viac ľudí pre lepšiu spokojnosť v práci alebo pri hľadaní zamestnania využíva bezplatné služby kariérneho poradcu.

 

Kariérny poradca

 

Kariérny poradca spoločnosti Talent Solutions Slovakia pomocou rôznych aktivít a dotazníkov pomôže zistiť Tvoje záujmy, silné stránky a zručnosti. Jedná sa o bezplatnú službu. Následne sa spolu s Tebou snaží tieto požiadavky prepojiť s trhom práce tak, aby pomohol pri nájdení vhodného povolania práve pre Tvoju situáciu.

„Na začiatku som stál pred rozhodnutím, ako ďalej v mojom pracovnom živote. Potreboval som sa zorientovať, ktorým smerom sa vybrať. Vtedy som bol v situácii – nezamestnaný. Dal som v práci výpoveď – pretože som mal pocit, že ma moje zamestnanie už nenapĺňa. Nastalo obdobie, kedy som si hľadal nové zamestnanie – avšak vôbec som netušil, čo by som chcel robiť. Nevedel som, ktorým smerom sa vybrať. Poradenstvo mi pomohlo moje problémy v rozhodovaní pomenovať, odbúrať strach a obavy, ktoré som cítil a pohnúť sa ďalej z miesta. Neveril som, že nejaká odborná konzultácia mi dokáže zmeniť celkovú kvalitu života. Robím prácu, ktorá mi dáva naplnenie/zmysel. Odporúčam“ hovorí o svojej skúsenosti Peter.

 

Zdieľať:
Facebook LinkedIn
Instagram
26. apríla 2023 | Natália Sadloňová, Marketing Specialist

Kontaktujte nás

  Vaše osobné údaje spracúvame za účelom vybavenia Vašej požiadavky. Viac informácií nájdete v zásadách ochrany osobných údajov.